Architekt Sławomir Nowicki

Pracownia Architektoniczna arch. Sławomir Nowicki


O mnie

Jestem Stargardzianinem – rocznik 1961. W mieście „europejskiego szlaku gotyku ceglanego” wzrastałem, realizowałem pasje (plastyczną – ku przyszłej profesji, muzyczną – ku chwale Stwórcy, harcerską – ku działalności społecznej, radiopelengacyjną – ku sportowemu akcentowi) i zdałem maturę. W roku 1981 rozpocząłem studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, a dyplom architekta obroniłem w 1987 r. (równolegle małżeństwo i ojcostwo). Po rocznej służbie wojskowej praktyka zawodowa w Stargardzkim Biurze Projektów i pierwsze „prawdziwe” projekty.

Po zdobyciu architektonicznych uprawnień projektowych bez ograniczeń (1992 r.) założyłem Pracownię Architektoniczną, którą prowadzę do dnia dzisiejszego. Jestem członkiem Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (nr ZP-0159).


Projektuję

Realizacje me są różnorodne: 32 domy jednorodzinne, kilka większych kubatur mieszkalnych i hotelowych, obiekty sakralne i zabytki (kilka z nich udało się ocalić), detale wnętrz, mała architektura, grafika użytkowa. Mierzę się z każdym aspektem projektowo-realizacyjnym, koordynując wysiłki zaprzyjaźnionych koleżanek i kolegów branżystów z wykonawcami (stale się od nich uczę). Do pracy wykorzystuję licencjonowane oprogramowanie ArchiCAD (wersje od 4.5 do 19) firmy GRAPHISOFT.

W ramach własnej pracowni zrealizowałem ponad 100 projektów, z których 40 % związanych jest z tematyką sakralną – patrz „Wykaz …”. Moimi Klientami są z reguły osoby mi bliskie i kolejne przez nie polecane. Do każdego tematu przystępuję tak, jakbym sam był jego odbiorcą.


Potrafię

Potrafię „wsłuchać się” w klienta, przewidzieć rezultat końcowy zamierzenia, przyznać się do błędu, działać społecznie. Potrafię być mężem wspaniałej Wandy, szczęśliwym ojcem Agaty i Adama oraz teściem Beaty i Grzegorza. W chwilach wolnych szkicuję, gram, biegam (6 maratonów za mną) i wirtualnie latam (licencja szybowcowa tuż przede mną). Cenię uczciwość, prawdę, rzetelność i dokładność.